O czym trzeba pamiętać biorąc kredyt gotówkowy?

Pożyczka może być świetnym rozwiązaniem na chwilowy problem z naszymi funduszami - decydując się na kredyt warto jednak pamiętać z czym się to wiąże.

Jak nie przepłacić za pożyczone pieniądze?

Podejmując decyzję o wzięciu kredytu gotówkowego trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach - przede wszystkim, o tym żeby mierzyć siły na zamiary. Oczywiście chodzi o dostosowanie wysokości pożyczki i zasad jej spłaty do swoich przychodów. Odpowiedzialne podejście do spłaty zapożyczenia pozwoli nam uniknąć dodatkowych opłat związanych z opóźnieniami, które w niektórych przypadkach mogą okazać się całkiem wysokie.

Drugim punktem jest oczywiście wybór najlepszej oferty spośród dostępnych na rynku. Wiele banków próbuje kusić potencjalnych klientów niskim oprocentowaniem tylko po to, żeby później czerpać zyski z wysokiej prowizji albo innych dodatkowych opłat na przykład za prowadzenie konta. Dlatego też poświęcenie czasu na wybór najlepszej oferty może przełożyć się później na dużo więcej zaoszczędzonych pieniędzy na naszym koncie.

Czy można zrezygnować z kredytu?

Jeżeli w ciągu 14 dni od podpisania umowy o podjęciu kredytu zdecydujemy, że jednak nie jest nam potrzebny to możemy z niego zrezygnować. Najlepiej jest to zrobić w formie pisemnej, wysyłając list polecony - dzięki temu będziemy mieli dowód złożenia rezygnacji. Oczywiście w takim przypadku trzeba również przelać pieniądze na rachunek bankowy instytucji, z której je wcześniej otrzymaliśmy. Trzeba to zrobić najpóźniej w ciągu 30 dni od złożenia rezygnacji z kredytu.

Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pożyczki?

Czasami może zdarzyć się, że dany bank odmówi nam udzielenia kredytu. Dlatego tak się dzieje i co można z tym zrobić?

Przede wszystkim należy pamiętać, że każdy bank przed udzieleniem zgody na pożyczenie pieniędzy sprawdzi czy nie znajdujemy się w bazach dłużników oraz prześledzi naszą historię kredytową. Jeżeli w oczach banku będziemy wyglądali na osobę, która może mieć problemy ze spłatą zobowiązania, to jest spora szansa, że nie dostaniemy od niego pieniędzy.

Zwiększenie swojej zdolności kredytowej zazwyczaj wiąże się ze spłatą zaległych zobowiązań o ile takie mamy, a także z ograniczeniem swoich miesięcznych wydatków - dzięki temu banki będą patrzeć na nas znacznie bardziej przychylnym okiem.