Kto i kiedy może uzyskać kredyt na dowód

Dostanie kredytu na dowód jest bardzo interesującą ewentualnością umożliwiającą nam uniknąć różnych zbytecznych procedur, które często są dość złożone oraz zaoszczędzić wiele czasu na gromadzeniu dokumentów. Jednakowoż, aby załatwić kredyt na dowód, trzeba spełniać z góry określone warunki postawione przez bank wobec pożyczkobiorców chcących się ubiegać o ten model kredytowania na uproszczonych warunkach, tym samym wskazane jest wcześniej mieć pojęcie kto i kiedy może uzyskać kredyt na dowód, zobacz szczegóły na czasnakase.com.pl.

Podstawowe warunki do spełnienia

Do kluczowych warunków, które trzeba spełniać, jest bycie obywatelem Polski, posiadanie adresu na terenie kraju, jak również osiąganie stosownego przychodu ze źródła akceptowanego przez bank, który nie jest zajęty przez komornika. Ważna jest tutaj kwestia zamieszkania, bowiem po prawnym zaniechaniu obowiązku meldunkowego bank może domagać się od nas oświadczenia o adresie do korespondencji, na który będzie adresowana wszelaka poczta związana z udzielonym kredytem. Jeżeli chodzi o dochody to zazwyczaj aprobowanymi jego odmianami, jest pozyskiwany z tytułu zatrudnienia, umowy zlecenia lub o dzieło, kontraktu, emerytury, renty, lub prowadzenia działalności gospodarczej. Naturalnie są honorowane także inne odmiany zatrudnienia lub osiągania przychodu, ale zależą one od podmiotowej taktyki banku w tej kwestii. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej niezależnie od dowodu osobistego konieczne są tylko dokumenty rejestrowe przedsiębiorstwa. Kiedyś potrzebne dodatkowo były zaświadczenia o niezaleganiu z podatkami w US i ze składkami w ZUS, lecz banki obecnie odeszły od tego wymogu i aktualnie kwestię niezalegania po prostu oświadczamy.

Koronna jest zdolność kredytowa i wiarygodność finansowa

Wiarygodność oraz zdolność kredytowa są kolejnymi zasadniczymi warunkami, jakie należy koniecznie spełniać, by móc starać się o kredyt na dowód. Są one między innymi sprawdzane przez bank w Biurze Informacji Kredytowej, w związku z tym siłą rzeczy musimy posiadać porządną przeszłość w tym rejestrze. Mało tego banki analizują drugie indeksy dłużników takie jak Biuro Informacji Gospodarczej czy Krajowy Rejestr Dłużników, żeby wyeliminować potencjalnych nieuczciwych wnioskodawców, którzy skrywają posiadane długi celem pobrania kolejnego kredytu. Nie możemy posiadać wpisu w BIK dotyczącego poślizgów w spłacie drugich zobowiązań przekraczających 30 dni ani tym bardziej negatywnych wpisów w innych wykazach zadłużonych dotyczących spóźnionych rachunków np. za czynsz. Zdolność kredytowa z kolei jest obliczana jako stosunek naszego wynagrodzenia do posiadanych obciążeń, innymi słowy rat innych kredytów, jak również stałych miesięcznych opłat. Kwota, która zostaje po odjęciu zobowiązań od przychodu, musi zostać wyższa niż rata kredytu, który mamy zamiar pobrać. To jak dużo wyższa musi być pozostała suma, zależy od indywidualnych rozstrzygnięć banku i zawsze jest to inna wartość.

Podsumowanie

Jeśli spełniamy każde warunki, wyżej wyliczone, wtedy bank zdoła z powodzeniem przyznać nam pożyczkę, jaki zdobędziemy na podstawie dokumentu osobistego bez niezbędności dokumentowania osiąganego zarobku czy też przedstawienia zaświadczeń z miejsca pracy. W tym wypadku będziemy zobligowani ledwie do złożenia oświadczenia o tym, że osiągamy zarobki w określonej wysokości z danego źródła, które to informacje bank może zweryfikować telefonicznie u naszego pracodawcy. Wymóg udokumentowania dochodów może wystąpić wyłącznie w wypadku kiedy pojawią się obiekcje w sprawie wielkości osiąganego dochodu lub miejsca zatrudnienia. Kredyt na dowód jest nadzwyczaj praktycznym i szybkim sposobem zdobycia gotówki na dowolny cel, zapewniającym minimum procedur przy zachowaniu maksimum wygody.